Selleks, et elada tervena saja-aastaseks, ei pea ülemäära palju vaeva nägema. Piisab vaid ühest tunnist tennisest ... mitu korda nädalas! Tennis on igakülgne spordiala ja sellel on positiivne mõju mitte ainult kehale, aga ka vaimule.
Tennise kasu tervisele
Tennise mõju tervisele on tõeliselt imestusväärne! See parandab südame-veresoonkonna ja hingamisteede tööd, alandab vererõhku, vähendab südamehaiguste riski, vormib ja muudab keha saledamaks. Tennis muudab tugevamaks kõiki suuremaid lihasgruppe – jala-, selja-, rinna- ja kõhulihaseid. Lisaks arendab tennis ka süvalihaseid, mis vastutavad selgroo stabiliseerimise eest. Regulaarne treenimine tenniseväljakul mitte ainult ei suurenda lihasmassi, vaid muudab tugevamaks ka luud. Üks tund tennisemängu on suurepärane viis, kuidas saada vormi ning parandada koordinatsiooni, reflekse ja nobedat liikumist.
Regulaarne tennisetreening mõjub positiivselt kopsudele, parandab vereringet, aitab ära hoida südamehaiguseid, lisaks vähendab diabeedi ja osteoporoosi riski ning tugevdab immuunsust.
Tenniseväljakul mängib vaim sama olulist rolli kui keha. Tennisemäng õpetab taktikalist mõtlemist, tähelepanelikkust ja oskust tegutseda täie keskendumisega. Tennis parandab enesedistsipliini, tõstab vastupanuvõimet stressile, võimaldab pea puhastada igapäevamuredest ja vabastab endorfiine. Selle tulemusena on tennisistid vähem haiged. Uuringute järgi elavad tennisistid keskmiselt kuni 10 aastat kauem – võrreldes teiste spordialadega tegelevate inimestega.
Kui palju kilokaloreid põletab üks tund tennist?
Palju räägitakse intervalltreeningust kui trennist, mis võib kehale kõige rohkem kasu tuua. Ning tennis ongi suurepärane intervalltreeningu vorm! Iga pallivahetus on kehale intensiivsete spurtide, hüpete ja löökide seeria, mille vahele jäävad rahulikud väljakul kõndimise hetked. Keha on liikumises peaaegu koguaeg, kuid millises liikumises – see sõltub olukorrast väljakul.
Nüüd aga liigume põhiküsimuse juurde – kui palju kilokaloreid põletab üks tund tennist? See sõltub mängu üldisest intensiivsusest, mis omakorda sõltub sellest, millist tüüpi tennisetrenni tehakse. Üldjoontes võib öelda, et tund mõõduka intensiivsusega mängu võimaldab mehel kulutada umbes 600 kilokalorit, naised kulutavad tunni tennisega aga keskmiselt umbes 420 kilokalorit. Siiski tasub meeles pidada, et väga oluline on järjekindlus, sest mängides regulaarselt, on põletatud kalorite hulk suurem.
Kokkuvõtteks võib öelda, et tennisetrenn on ideaalne viis, kuidas saada keha vormi. Tennist mängides on lihtne kaloreid põletada, sest see spordiala kaasab kõiki lihasrühmi. Pika jutu lühike kokkuvõte – lisakilod kaovad märkamatult!
Tennis on spordiala kõigile
Tennis on universaalne spordiala, mida võib mängida praktiliselt igas vanuses. Kuigi alguses võib see tunduda üsna raske, muutub see oskuste paranedes üha lihtsamaks. Kindlasti aitab tennises vilumust omandada treenimine tennisetreeneri käe all.
Siiski tasub meeles pidada, et – nagu iga teise füüsilise tegevusega – võivad ka tennisega kaasneda vigastused. Kuna tennis on väga intensiivne spordiala, võib väljakul treenimine lõppeda väiksemate või suuremate vigastustega. Reeglina on need lihas- ja liigesevigastused: näiteks üsnagi tuntud tennise küünarnukk või põlvevigastus või ... tavaline seljavalu, mis on võib tekkida pidevast kummardamisest.
Kuidas saab neid vigastusi ära hoida? Tasub meeles pidada, et enamik harrastajate vigastusi on põhjustatud halvast tehnikast löökide tegemisel või positsioonide võtmisel. Seetõttu on hea mõte alustada tennise mängimist tennisetreeneri juhendamisel – nõnda saab mängida kauem ja paremini. Soovitame soojalt külastada oma piirkonna lähimat tenniseklubi ja alustada tenniseseiklusega juba täna! Ja pidage meeles – heas klubis on alati võimalik rentida reketit ja laenutada tennisepalle – nõnda väldite kohe alguses suurt investeeringut uude spordialasse!