• BLACK FRIDAY
  • Allahindlus kuni 70%
Pakkumine :
Pakkumine kehtib:
Tasuta saatmine Eestisse  129 €
Tasuta saatmine Eestisse 129 €
Tagastamine 30 päeva jooksul
Tagastamine 30 päeva jooksul
Rohkem kui 17 000 toodet
Rohkem kui 17 000 toodet

Suure Slami turniirid - Peamised tennisevõistlused

Tennis on spordiala, mis on aastakümneid elektrifitseerinud miljoneid fänne üle kogu maailma. Kuigi turniire ja võistlusi on lugematu arv, paistavad neli üritust silma kõige rohkem. Me räägime muidugi Suure Slami turniiridest - Austraalia Openist, Prantsuse Openist (Roland Garros), Wimbledonist ja US Openist. Need prestiižsed võistlused esindavad tennisemaailma tipptaset, tõmmates ligi parimaid mängijaid üle kogu maailma. Selles artiklis uurime iga turniiri huvitavat ajalugu, vaatleme nende suurte auhindade ulatust ning tutvume nende erakordsete mänguväljakute ainulaadsete omadustega.

 

Austraalia Open - Suur Slam allpool

 

Austraalia Open, mida tuntakse ka kui "Õnnelik Slam" tänu oma sõbralikele õhkkondadele ja suvistele temperatuuridele, on noorim Suure Slami turniiridest. Selle algus ulatub 1905. aastasse, kui see toimus esmakordselt Austraalia ja Uus-Meremaa meistrivõistlustena. 1927. aastal nimetati turniir ümber Austraalia meistrivõistlusteks ja alates 1969. aastast on see tuntud Austraalia Openi nime all.

Turniiri varastes aastakümnetes ei osalenud paljud tipptasemel mängijad, kuna see asus kaugel Euroopast ja Põhja-Ameerikast. See olukord muutus dramaatiliselt Avatud ajastu algusega 1968. aastal. Alates sellest ajast on Austraalia Open pidevalt tõusnud prestiižis, saades võrdselt teiste Suure Slami turniiridega.

 

Tuleb märkida, et turniir on mitu korda asukohta vahetanud. Algul mängiti seda erinevates Austraalia ja Uus-Meremaa linnades, kuid 1972. aastaks asus see püsivalt Melbournesse. Alates 1988. aastast on Melbourne Park, varasemalt tuntud kui Flinders Park, olnud turniiri toimumiskoht.

Auhinnad Austraalia Openis

Austraalia Open on tuntud oma heldete auhindade poolest. 2024. aastal saavutas auhindade kogusumma rekordilise kõrguse 86,5 miljonit Austraalia dollarit. Üksikmängude võitjad (nii meeste kui naiste seas) saavad igaühele 3,15 miljonit Austraalia dollarit. See on suur hüpe võrreldes turniiri esimestega, kus auhinnad olid sümboolsed või puudusid üldse.

 Austraalia Openi väljak

Austraalia Openit mängitakse kõvadel väljakutel. Praegu kasutatav pind on Plexicushion, mis asendas varem kasutatud Rebound Ace'i 2008. aastal. Need väljakud on iseloomulikud keskmise kiirusest palli põrkega, mis soosib mitmekesiseid mängijaid. Turniiri peamine areen on Rod Laver Arena, mis on nime saanud legendaarse Austraalia tennisisti järgi. See väljak on varustatud kokkukäivaga katusega, mis võimaldab mängimist jätkata ka vihma või äärmise kuumuse korral.

Prantsuse Open - Punane sära Roland Garros

Prantsuse Open, tuntud ka kui Roland Garros, on aasta teine Suure Slami turniir. Selle ajalugu ulatub 1891. aastasse, mil toimusid esimesed Prantsuse tennisemeistrivõistlused. Algul oli turniir suletud välismaiste mängijate jaoks, kuid 1925. aastal avati see rahvusvaheliseks konkurentsiks.

Nimi "Roland Garros" pärineb Prantsuse lennunduspioneerist, kes hukkus Esimese maailmasõja ajal. 1928. aastal, kui Pariisi ehitati uus tennisekompleks, nimetati see Roland Garrosi auks.

Prantsuse Openit peetakse kõige füüsiliselt nõudlikumaks Suure Slami turniiriks aeglase savipinna tõttu, mis nõuab mängijatelt erakordset vastupidavust ja kannatlikkust. See turniir on edendanud paljusid suurepäraseid mängijaid, eriti riikides, kus saviväljakud on populaarsed, nagu Hispaania, Argentina ja Brasiilia.

 

Auhinnad Prantsuse Openis

Prantsuse Open, nagu teisedki Suure Slami turniirid, pakub muljetavaldavaid auhindu. 2023. aastal ulatus auhindade kogusumma 49,6 miljoni euroni. Üksikmängude võitjad said igaühele 2,3 miljonit eurot. Tuleb märkida, et Prantsuse Open oli esimene Suure Slami turniir, mis võrdsustas meeste ja naiste auhinnaraha 2006. aastal.

 

Väljakud

Roland Garrosi iseloomulik omadus on saviväljakud. See ainulaadne pind on aeglane ja tehniliselt nõudlik. Pallid põrkavad kõrgele ja aeglaselt, soodustades kaitsemängijaid ja neid, kes suudavad palli tugevalt spinni anda. Turniiri peamine väljak on Court Philippe Chatrier, millel on kokkukäiv kate alates 2020. aastast. Teise tähtsaim väljak on Court Suzanne Lenglen, mille nimi on pärit legendaarse Prantsuse tennisisti järgi.

 

Wimbledon - Traditsioon ja Prestiiž Muruväljakul

Ajalugu

Wimbledon, ametlikult tuntud kui The Championships, Wimbledon, on maailma vanim ja prestiižseim tennise turniir. Selle ajalugu ulatub 1877. aastasse, mil All England Lawn Tennis and Croquet Club korraldas esimesed meistrivõistlused. Algul oli turniir saadaval ainult meestele, kuid 1884. aastal lisati naiste turniir.

Wimbledon on tuntud paljude traditsioonide poolest. Mängijad peavad kandma täielikult valgeid rõivaid ja kuninglik pink mängib endiselt olulist rolli auhinnatseremoniate ajal. Turniir on tuntud ka maasikate ja koore serveerimise poolest, mis on saanud Wimbledoniga lahutamatuks osaks.

Aastate jooksul on Wimbledon olnud tunnistajaks paljudele ajaloolistele momentidele tennisemaailmas. Siin toimus kuulus 1980. aasta finaal Björn Borgi ja John McEnroe vahel, mida peetakse üheks ajaloo parimaks mänguks. 2019. aastal mängisid Novak Djokovic ja Roger Federer turniiri ajaloo pikima finaali, mis kestis peaaegu 5 tundi.

Wimbledon'i auhinnad

Wimbledon pakub mõningaid kõrgeimaid auhindu tennise maailmas. 2023. aastal ulatus auhindade kogusumma 44,7 miljoni naelani. Üksikmängude võitjad said igaühele 2,35 miljonit naela. Tuleb märkida, et Wimbledon oli viimane Suure Slami turniir, mis võrdsustas meeste ja naiste auhinnaraha, mis toimus 2007. aastal.

Väljakud

Wimbledon on ainus Suure Slami turniir, mis toimub muruväljakutel. See kiire pind soosib ründavaid mängijaid, kellel on head servid ja võrkpallioskused. Peamine väljak on Centre Court, millel on kokkukäiv kate alates 2009. aastast. Teise tähtsaim väljak on No.1 Court, mis varustati liikuvate katetega 2019. aastal.

Muruväljakute säilitamine kõrgeimal tasemel on äärmiselt nõudlik ülesanne. Aasta ringi töötavad hooldajate meeskonnad, et valmistada ette ideaalsed väljakud kaheks nädalaks kestvaks turniiriks. Murus on hoolikalt lõigatud kõrgusele 8 mm, tagades optimaalse palli põrke.

US Open - Ameerika Suur Finaal

Ajalugu

US Open, kalendriaasta viimane Suure Slami turniir, omab rikast ajalugu, mis ulatub 1881. aastasse. Algul tuntud kui Ameerika Ühendriikide meistrivõistlused, toimus see Newportis, Rhode Islandil. 1915. aastal viidi see Forest Hillsi, New Yorki ja alates 1978. aastast on see toimunud oma praeguses as

 

Loe rohkem

*-ga märgitud väljad on kohustuslikud.

* Annan Tennis Zone firmale nõusoleku oma isikuandmete töötlemiseks

Esitate tellimuse EL-is registreeritud ettevõttele, mistõttu hinnad teie tellimusel on näidatud ilma käibemaksuta. Pärast tellimuse vormistamist saate koos kaubaga meilt 0% käibemaksuga arve.