Tasuta saatmine Eestisse  129 €
Tasuta saatmine Eestisse 129 €
Tagastamine 30 päeva jooksul
Tagastamine 30 päeva jooksul
Rohkem kui 17 000 toodet
Rohkem kui 17 000 toodet

Millised treeningvahendid peaksid olema igal tennisetreeneril?

On kaks asja, milleta ükski tennisetreener hakkama ei saa: armastus mängu vastu ja hea suhtlemisoskus. Lisaks kuluvad marjaks ära abivahendid, mida trennis kasutada. 

Arengut tenniseväljakul soodustab eelkõige hea füüsiline ettevalmistus. Kiired peavad olema nii löögid kui ka liigutused. Selle saavutamiseks peaks tennisetrenn lisaks löögitehnika lihvimisele hõlmama ka vastupidavuse, kiiruse, koordinatsiooni ja tugevuse arendamist.

Põhitõed – löögitehnika

Tennise õppimise algstaadiumis keskendutakse tavaliselt õigete liigutuste õppimisele ja põhilöökide harjutamisele. Seega üks asi, milleta ükski tennisetreener väljakule ei lähe, on tennisepallide korv

Pallikorve on palju erinevaid: metallraamiga korvid, mille sangad saab keerata jalgadeks; kangast sisuga korvid, mille külgedel on praktilised taskud väiksemate asjade (veepudel, telefon) jaoks ning ratastel pallikorvid, mis meenutavad ostukäru. Korvid erinevad nii kuju, kaalu kui ka mahutavuse poolest. Korvi ostmisel on mõistlik põhjalikult läbi mõelda, millised omadused korvil olema peaks. Meie e-poes on väga suur valik pallikorve.

ball basket

Tehnika, eriti puhta tabamise õppimise edasises etapis on kasulikud spetsiaalsed tennisereketid. Täpset ja puhast palli tabamist saab harjutada näiteks puidust treeningreketiga. See on suurepärane abivahend igale mängijale, olenemata tasemest, ja ka treeneritele. Peamiselt kasutatakse neid väljakul harjutades, kuid neid võib kasutada ka vastu seina mängides.

wooden tennis pad

Palli pöörlema saamine on vast üks kõige olulisem oskus, mis mängijal peaks olema. Vastavalt sellele, millise nurga alt palli tabada, hakkab pall erinevalt pöörlema (ingl topspin, backspin sidespin) ning oskus anda pallile soovitud pöörded on väljakul väga oluline. Parimad tennisemängijad löövad pea kõik löögid vindiga. Vindiga löökide õppimiseks on erinevaid vahendeid, mille abil õppida palli tabamist ja õigete liigutuste tegemist, et anda pallile soovitud pöörded.

topspin

Kiirus ja vastupidavus

Tennis on viimaste aastakümnete jooksul palju muutunud ja aina enam on nii naiste kui ka meeste tennises näha agressiivsemat mängu. Selline stiil nõuab aga ka üha paremat füüsilist ettevalmistust. Kiirusest on saanud tennise tähtsaim element. 

Tasub meeles pidada, et väljakul mõjutab kiiret liikumist:

• taju – kui kiiresti ja hästi näeb mängija palli vastase reketil
• otsustusvõime – kui kiiresti mängija infot töötleb ja otsuseid vastu võtab
• tegutsemine – kui kiiresti mängija vastu võetud otsuse teoks teeb
• liikumine vastavalt palli trajektoorile – kui kiiresti suudab mängija end palli taga paika seada

Kõiki eelnimetatud punkte saab ja tuleb väljakul harjutada. Kogenud tennisetreener oskab arendada kiirust, osavust ja reflekse ning tõstab taset järk-järgult mängija võimete põhjal. 

Väljakul on kiiruse aluseks hea jalgade töö. Kahjuks kipuvad paljud mängijad pärast lööki peatuma ja ootama, kuni vastane reageerib. Sellega raisatakse väärtuslikku aega optimaalsesse positsiooni jõudmiseks. Väljakul peaks olema harjumuseks pidev liikumine, kas või väikeste sammude tegemine või jalalt jalale hüppamine ja seda mõistagi kikivarvul. Kuna jalgade dünaamika parandamiseks on tohutult palju erinevaid harjutusi, esitame allpool vaid kõige enam kasutatavad abivahendid.

Koonused

Harjutused koonustega on ilmselt tuttavad kõigile, kes on kunagi tennist mänginud. Ei ole paremaid vahendeid, millega õppida kiirust, osavust ja suunamuutust. Harjutused, mida tehakse koonustega, panevad vaeva nägema kõik mängijad, olenemata tasemest.

Tihti kasutatakse väljakul madalaid ja küllalti laiu koonused, mida vahel kutsutakse hellitavalt „seenteks“. Need paigutatakse tenniseväljakule tavaliselt selleks, et näidata, kus tuleb suunda muuta. Sellised koonused on pehmed ning puudub oht komistada ja kukkuda - kui koonusele kogemata peale astuda, paindub see jala all kokku.

Samuti võib kasutada kõrgemaid koonuseid, mis meenutavad välimuselt liikluskoonust. Kõrgemaid koonuseid kasutatakse tavaliselt täpsete löökide või reflekside harjutamiseks – eri värvi või eri numbritega koonustega saab harjutada konkreetse koonuse võimalikult kiiret tabamist.

cones

Treeningredelid ja takistused

Redelid on seevastu treeningvahendid, mida kasutatakse mitte ainult tennises ja need on äärmiselt kasulikud väikeste kiirete sammude ja järskude suunamuutuste harjutamiseks – oskused, mis on olulised nii tennises kui ka paljudes teistes spordialades. Redeliga saab treenida mitte ainult ette-taha liikumist, vaid ka külgsuunalist liikumist ning lisaks võib teha ka muid harjutusi, nt kükke. Võimalusi on lõputult.

Redeleid on mitme eri kujuga – näiteks traditsioonilised redelikujulised või kuusnurksetest osadest koosnevad redelid. On ka redeleid, mis sarnanevad tõketega ja sunnivad kõrgemale hüppama. Need on suurepärased vahendid, millega arendada dünaamikat ja motoorikat ning treenida jalalihaseid.

training equipment

Mõistagi on eelnimetatud treeningvahendid vaid mõned näited – meie valikus on veel palju teisigi lisatarvikuid nii treeneritele kui ka mängijatele, nii väljakul kui ka mujal kasutamiseks. Samuti on valikus palju tooteid, mida saab kasutada ise trenni tehes: raskused, treeningulindid ja hüppenöörid ning palju muud, mis aitab mängu arendada ja selle järgmisele tasemele viia!

Loe rohkem

*-ga märgitud väljad on kohustuslikud.

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Strefa Tenisa Sp. z o.o. Sp. K.

Esitate tellimuse EL-is registreeritud ettevõttele, mistõttu hinnad teie tellimusel on näidatud ilma käibemaksuta. Pärast tellimuse vormistamist saate koos kaubaga meilt 0% käibemaksuga arve.