Artikkel on edukalt ostukorvi lisatud

Tennisereket Tecnifibre T-Flash 270 PowerStab ATP + keel + spannimine

144,00 € 119,90 € Säästa 17 %
Kaal (g): 270
Reketipea mõõt (cm2): 645
Balanss (mm): 335
Keelemuster: 16/19
Tootjakood: 14FL270682
Helista ja telli
+370 65 67 67 00
Tarne Eestis 48h jooksul
MITMEKAUPA OSTES:
Kogus Ühiku hind
alates 2 tk. 101,90 €
119,90 € * Tecnifibre T-Flash 270 PowerStab ATP + keel + spannimine
Toote number: ST20008.1
Tootekood: 14FL270682
Kaal (g): 270 ? rohkem
Reketipea mõõt (cm2): 645 ? rohkem
Balanss (mm): 335 ? rohkem
Keelemuster: 16/19 ? rohkem
Reketi raami jäikus (RA): 68 ? rohkem
Pikkus (cm): 68,6 ? rohkem
Reketi raami laius (mm): 23/25 ? rohkem
Soovitatav keelepingus (kg): 22-27 ? rohkem
Materjal: grafit
Põhivärv: must
Keel: jah
Kate: ei
Summutaja: ei
Tehnoloogiad Armor Cap EZ LOCK EYELETS PowerStab SENSORLINK
Õige tennisereketi valimine on kindlasti esimene otsus, millega vastakuti seisate, kui...rohkem
Kuidas valida tennisereketit?

Õige tennisereketi valimine on kindlasti esimene otsus, millega vastakuti seisate, kui otsustate alustada oma tenniseseiklust. Ükskõik, kas ostate oma esimest reketit või teete sellele hiljem täiendusi, tundub valik keeruline olevat. Niisiis, et seda protsessi veidi lihtsustada, näitan teile reketi üldisi omadusi ja üksikute parameetrite mõju mängu toimimisele.

Õige reketi valimine kohe esmapilgul tundub olevat äärmiselt keeruline. Neli kõige olulisemat asja, mida peate kohe oma tennisistitee alguses teadma, on kaal, reketipea pindala, tasakaal, kasutatud materjalid ja käepideme suurus. Järgmise asjana peaksite arvestama selliste parameetritega nagu raami jäikus või nn kiigekaal. 

 

1. Tennisereketi kaal - Tennis racket weight

Kui rääkida täiskasvanute jaoks mõeldud reketite kaalust, siis need jäävad vahemikku 200–300 grammi. Sellest parameetrist oleneb eelkõige stabiilsus. Algaja jaoks peaks reket olema kergekaaluline, et hõlbustada manööverdamist ja arendada välja õiget tehnikat. Kergekaaluline varustus vähendab ka käe ülekoormamise võimalust. Algajad meesmängijad peaksid panustama reketitele kaaluga 270–285 grammi. Naiste puhul tuleks mõelda isegi kergematele – eelistatavalt vahemikus 260-270 grammi. Kaalu suurenedes muutub raam stabiilsemaks, nii et kui jõuate kesktasemele, sobivad 280–300-grammised reketid ja edasijõudnud mängijal võib tekkida kiusatus kasutada üle 300-grammiseid reketeid.

 

2. Tennisereketi pea pindala  - Tennis racket head area

Reketis olev jõud tekib peamiselt selle peast, seega alguses peaks pea pindala olema suur. 100 ruuttolli (645 ruutsentimeetrit) on miinimum, kuid veelgi parem oleks laiendatud pea – 102 ruuttolli (660 ruutsentimeetrit) või 105 ruuttolli (675 ruutsentimeetrit). Suurem pea tähendab suuremat jõudu, mis kõige tähtsam, suuremat ideaalse löögi ala (andestatakse rohkem vigu). Kogemuste kasvades muutuvad sobivamaks 100 ruuttollised või väiksemad reketid – siis on pallitunnetus ja kontroll reketi üle parem.

 

3. Kasutatud materjalid - Used materials

See on algajate jaoks kõige tundlikum teema, peamiselt seetõttu, et sellel on hinnale kõige suurem mõju. Kõrgema tootmiskvaliteediga kaasnevad ka suuremad kulud varustuse jaoks – see pole  küll nähtus, mis esineb ainult tennise puhul. Reketid võivad olla valmistatud alumiiniumist, grafiitkomposiidist ja grafiidist. Esimene variant on kõige vähem kasutoov, kui te just ei võta tennist kui ühekordset tegevust. Alumiiniumist reketid on kiired kuluma ja koormavad liialt teie kätt. Alumiiniumist reketite pikemaajaline kasutamine võib tekitada vigastusi, mis teie jaoks edaspidise tennisemängu lausa välistavad. Grafiitkomposiidist valmistatud tennisereketid on vahepealne variant – osa neist on valmistatud alumiiniumist, kuid põhielemendid on tehtud paremate omadustega alumiiniumist. Need on odavamad kui täielikult grafiidist valmistatud reketid. Grafiitreketid tagavad jõulisema mängu, parema kontrolli mängu üle, mugavuse ja mis võibolla kõige tähtsam – tervise. Grafiitreketid on küll kõige kallimad, kuid neisse tasub investeerida, kuna on täiesti kindel, et need ei avalda teie tervisele mitte mingisugust negatiivset mõju. Uusimad juhtivate mängijate poolt reklaamitud grafiitraketi mudelid saavad sageli täiustust  uute tehnoloogiate näol. Tehke tutvust uusimate grafiitreketitega! Samade reketite varasemaid mudeleid leiab nüüdseks palju odavama hinnaga. Otsige hetkel käimasolevaid grafiitreketite soodusmüüke!

 

4. Käepideme suurus - Grip size

Hoolimata teie mängutasemest on teadmised selle kohta olulised, ehkki paljud inimesed jätavad selle aspekti mõtlematult tähelepanuta. Korralikult valitud käepideme puhul pole tegu mitte ainult käe vigastamise riski vähendamisega, vaid asi on ka käepideme mugavuses ja reketitunnetuses. Vana ja äraproovitud reegel on:  käepide on õige, kui teise käe nimetissõrm mahub mängukäe pöidlapäka  ja keskmise sõrme vahele. Haarates mängukäega reketi, eelistatavalt eestkäehaardega ja surudes käe pidemele, tekib sõrmeotste ja käelaba vahele vahe. Paneme sellesse vahesse teise käe nimetissõrme. Kui see sinna täpselt mahub, on käepideme suurus õige. Kui ruumi jääb üle, on pide liiga suur. Kui nimetissõrm hästi vahesse ei mahu, on suurus liiga väike. Käepideme suuruse puhul loeb ainult käelaba suurus, mitte mängija pikkus. Teavet selle kohta, kuidas valida sobiva suurusega käepide, leiate meie artiklist: "Tennisereketi käepideme suurus - kuidas seda mõõta?" 

 

5. Reketiraami jäikus - Racket frame stiffness

Jäikus annab meile märku raami deformatsiooni ulatusest, kui raam palliga kokku puutub. Seda parameetrit mõõdetakse RA ühikutes. Jäigemad reketid võimaldavad tugevamat lööki, kuid seevastu kandub randmele rohkem vibratsioone. Paindlikud reketid võimaldavad palli üle paremat kontrolli hoida ja randmel on vähem stressi. Sõltuvalt paindlikkusest võime eristada kolme reketite rühma - elastsed raamid (<RA), keskmise paindlikkusega raamid (60-69 RA) ja jäigad raamid (> 70 RA).

 

6. Tennisereketi tasakaal  - Tennis racket balance

Tasakaal täpsustab punkti, kus asub reketi massikeskus. Seda mõõdetakse millimeetrites (mm) või sentimeetrites (cm), käepideme kannast kuni massikeskuseni. Reketid on tavaliselt kolme erineva kaalujaotusega – raske peaga reketid, ühtlase kaalujaotusega reketid ja kerge peaga reketid. Kui tasakaalu peetakse käepidemel asuvaks (kerge pea), kui vahemaa on 325 mm, neutraalse kaalujaotuse puhul on vahemaa 325.335 ja kui see on üle selle, on reket tasakaalustatud reketi pea peal. Kui tasakaal nihkub pea poole, võimaldab see mängijal rakendada rohkem mõjuvat jõudu. Kui massikeskus nihutatakse käepideme poole, on reketit lihtsam manööverdada ja kontrollida. Algajatel (lühikese kiigega) soovitatakse  kasutada reketit neutraalses ehk ühtlases tasakaalus, või tasakaalus, mis liigub kergelt pea poole, mis annab löökidele rohkem dünaamikat. On oluline tähele panna, et tasakaalu täpsustatakse reketitel, millel ei ole keeli – kui keeled on peal, nihkub massikeskus u. 10mm pea suunas. 

 

7. Kiigekaal - Swingweight

 

Tõeline reketite kaalu tunne tekib kiikumise ja löögi ajal. Mida suurem indeks, seda kõrgem on inerts. See parameeter koosneb saadud massist ja selle jaotusest reketil, tasakaalust ja raami aerodünaamikast (mida mõjutavad pea paksus, kuju ja suurus). Mida suurem on indeks, seda suurem on inerts ja seda raskem on reketiga manööverdada, kuid see tekitab (suurema kiiruse tõttu) rohkem energiat.

Rączka to uchwyt, który gracz trzyma w dłoni. Rozmiar rączki określa jej obwód. Rozmiary rączek...rohkem

Rączka to uchwyt, który gracz trzyma w dłoni. Rozmiar rączki określa jej obwód. Rozmiary rączek rakiet tenisowych oznacza się na dwa sposoby:

 oznaczenia amerykańskie

[cale / ≈ cm]

oznaczenia europejskie
4 / ≈ 10   0
4 1/8 / ≈ 10,4 1
4 1/4 / ≈ 10,8 2
4 3/8 / ≈ 11 3
4 1/2 / ≈ 11,4 4
4 5/8 / ≈ 11,8 5

Uwaga! Oznaczeń w centymetrach nie znajdziesz na rakietach. Przeliczyliśmy cale na centymetry po to, by ułatwić Ci dobór właściwej rączki, jeśli nie masz możliwości wzięcia rakiety do ręki, np. chcesz kupić ją w sklepie internetowym.

Informacja o rozmiarze rączki znajduje się zazwyczaj na jej stopce. Rozmiar rączki, czyli uchwytu rakiety jest bardzo istotny, jednak, w przeciwieństwie do główki, nie dlatego,że dobierając różne rozmiary rączek osiągnie się różne efekty w grze,

Obwód rączki musi być dokładnie dopasowany do wielkości dłoni gracza, bo tylko wtedy zawodnik może mieć gwarancję,że jego chwyt będzie pewny, rakieta będzie stablilnie leżała w dłoni, a nadgarstek nie będzie obiciązony.

 Określenie rozmiaru rączki rakiety

I metoda

(gdy jest możliwość wzięcia rakiety do ręki)

- należy chwycić rakietę jak pokazano to na powyższym rysunku
- jeśli palec wskazujący drugiej dłoni mieści się dokładnie w przestrzeniu między kłębem kciuka a czubkami palców, oznacza to, że rączka ma właściwy rozmiar.
- jeśli między kłębem kciuka a czubkami palców jest zbyt dużo miejsca i palec wskazujący nie wypełnia tej przestrzeni oznacza to, że rączka jest za duża i należy wybrać rakietę o mniejszym obwodzie rączki.
- jeśli natomiast palec wskazujący nie mieści się oznacza to, że rączka jest za mała i należy wybrać rakietę o większym obwodzie rączki.

 II metoda

(gdy nie ma możliwości wzięcia rakiety do ręki i oceny grubości rączki metodą palca wskazującego)

- należy wyprostować dłoń i zmierzyć odległość od jej środka do czubka palca serdecznego
- otrzymany pomiar w centymetrach należy porównać  z tabelą rozmiarów, która jest powyżej

Kliendihinnangud "Tecnifibre T-Flash 270 PowerStab ATP + keel + spannimine"
Kirjuta hinnang
Hinnangud avaldatakse pärast kontrollimist ja kinnitamist.

* Nõutav väli

Esitate tellimuse EL-is registreeritud ettevõttele, mistõttu hinnad teie tellimusel on näidatud ilma käibemaksuta. Pärast tellimuse vormistamist saate koos kaubaga meilt 0% käibemaksuga arve.